Monthly Archives: Shtator 2022

Evropa zyrtarisht pa gaz, gjiganti rus Gazprom bllokon për një afat të pacaktuar furnizimin: Nord Stream1 ka defekt në tubacionin kryesor!

Gjiganti rus i hidrokarbureve, “Gazprom” ka ndërprerë furnizimin e tij me gaz nëpërmjet tubacionit “Nord Stream1”, që lidh Rusinë me Europën. Sipas një deklarate për mediat, Gazprom pretedendon se ka rrjedhje në turbinën kryesore dhe mbyllja e linjës do të vijojë për një afat të papërcaktuar. Kompania shtetërore thotë se …

Read More »

Turistja shqiptare që kishte ardhur nga Italia për pushime në ‘Prestige Resort’ e irrituar nga shembja e pishinave: Turp, Shqipëria nuk ndryshon me këto skena!

Me tone të forta dhe shumë e indinjuar, një turiste shqiptare që kishte ardhur nga Itali për të pushuar në ‘Prestige Resort’, është shprehur kundër qeverisë Rama. Ajo tha për News24 se ishte turp që Shqipëria nuk ndryshonte kurrë dhe se skena të tilla ndodhnin në mes të sezonit turistik. …

Read More »