Monthly Archives: Shtator 2022

Dua të jetoj në Shqipëri!

Shqipëria është kthyer në një vend paradoksesh dhe i çudirave të mëdha, me raste, edhe qesharake. Ti mund të ndërtosh pa leje, por ligji zbatohet joproporcionalisht. Nëse je i pafuqishëm do të ndeshesh me shtetin e pamëshirshëm, që nuk ngurron të përdorë edhe forcën policore. Nëse je i madh, edhe …

Read More »

Rrëfimi i Saimir Tahirit për median italiane

“Sikur të isha i korruptuar? Unë nuk do të vija në Itali për të kërkuar nga Guardia di Finanza të dyfishojë kontrollet për monitorimin e territorit”,- janë këto fjalët e ish ministrit të Brendshëm Saimir Tahiri, pak ditë para arrestimit. Në një rrëfim ekskluziv për Nello Trocchias, Tahiri flet në …

Read More »

“Arrestime të tilla me kaq bujë s’i kemi parë as kur keni kapur kriminelët e rrezikshëm”, kolegët e mjekut të Traumës kundër policisë

Shoqata e Anestezisteve dhe Reanimatoreve te Shqiperise, ASAI ka reaguar e keqardhur për mënyrën e arrestimit të mjekut tek Spitali i Traumës në Tiranë, i akuzuar se merrte rryshfet nga pacientët, duke e quajtur këtë një denigrim të figurës së bluzave të bardha, që nuk i shërben atyre që duan …

Read More »